Skoda 1 Milyonuncu SUV Aracını Üretti

Skoda 1 Milyonuncu SUV Aracını Üretti

06.09.18

Skoda’nın 2009 yılında Yeti modeliyle başlattığı ve ardından Kodiaq ve Karoq ile güçlenen SUV atağı tüm hızıyla devam ediyor. Skoda, geçtiğimiz günlerde ürettiği Karoq modeliyle birlikte 1 milyon SUV barajını aşmış oldu.

Markanın pratik özelliklerini, geniş iç hacmini, yüksek kalitesini ve kristalden ilham alan kendine has tasarımını SUV tarzıyla buluşturan Skoda, segmente farklı bir bakış açısı getirmeyi başardı. 1 milyon SUV satış rakamını aşan Skoda’nın ilk SUV modeli olarak dikkat çeken ve 2009-2017 yılları arasında satılan Yeti, 684 bin 500 adetle bu başarıda önemli bir yere sahip.

Şu anda markanın SUV atağının kilit modeli olan ve 2017’de satışa sunulan Kodiaq ise, 215 bin 700 adetle kısa zamanda büyük bir başarıya ulaştı. Karoq ise, 87 bin 800 adetle markanın büyümesine katkı sağladı. Çin pazarı için özel olarak üretilen ve bu yıl içinde satışa sunulan Kamiq modeli de, 12 bin adetlik satışa ulaştı.

Skoda’nın 2025 stratejisinin önemli yapıtaşlarından biri SUV segmenti olarak belirlendi. Bu plan çerçevesinde Çek üretici aynı zamanda elektrikli otomobiller, otonom sürüşler ve bağlantı teknolojileri konusunda da çalışmalar yapıyor. Geleneksel otomobil üretimini çeşitli mobil servislerle birleştirmeyi amaçlayan Skoda, ürünlerini dijitalleştirerek farklı pazarları ve fırsatları değerlendiriyor.

Haberler sayfasına geri dönmek için

Tıklayınız