Skoda’nın Evrimi, Büyük Ödülle Taçlandı

Skoda’nın Evrimi, Büyük Ödülle Taçlandı

Markanın son yıllarda geçirdiği evrimin dönüm noktası olarak tanımlanan yeni nesil Superb, OGD'nin düzenlediği "Türkiye'de Yılın Otomobili" yarışmasındaki birinciliğiyle bu başarıyı taçlandırdı.

Dünyanın en köklü markalarından biri olan Skoda, "2018 Stratejisi" çerçevesinde başlattığı dönüşüm ve dinamizmin meyvelerini, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de almaya devam ediyor. "Bugüne kadar üretilmiş en iyi Skoda modeli" olarak nitelenen ve markanın gerek tasarım gerekse de teknoloji ve üretim felsefesinde "dönüm noktası" olan yeni nesil Superb, Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin (OGD) düzenlediği "Türkiye'de Yılın Otomobili" yarışmasında 64 otomotiv gazetecisinden aldığı 3080 puanla birinciliğe ulaşıp, bu evrimi onurlandırmış oldu.

Çek üretici, 2010 yılının sonlarında ortaya koyduğu ürün gamı ve Yetkili Satıcı ağı gelişim stratejisiyle otomotiv dünyasının en dinamik markalarından biri haline geldi. Her 6 ayda bir tamamen yeni veya yenilenmiş bir araç tanıtarak, kısa sürede model yelpazesinin neredeyse tamamını yenileyip genişleten Skoda, üçüncü nesil Superb'le tamamen farklı bir dönemin işaretini verdi. "Bugüne kadar üretilmiş en iyi Skoda modeli" olarak markanın değişiminin de simgesi haline gelen yeni Superb, aldığı "Türkiye'de Yılın Otomobili" ödülüyle, Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de bu başarıyı tescillemiş oldu.

Değişimin simgesi oldu

 Başından sonuna kadar her detayı ile yeniden tasarlanıp geliştirilen Superb, geçtiğimiz yıl tüm dünyada ve Türkiye'de, gerek kullanılan tasarım dili, gerekse de iç mekanının boyutları, yeni donanım seçenekleri, teknolojik yenilikleri ve motor seçenekleriyle sınıfının sınırlarını zorlayacak, standartlarını değiştirecek bir model olarak tanıtıldı.

Superb, bu anlamda markanın Türkiye'deki değişiminin ve dönüşümünün de simgesi oldu. Yeni nesil Superb, Türkiye'de, Skoda'nın tüm dünyada uygulamaya koyduğu yeni marka kimliğine uygun dönüşümün gerçekleştirildiği showroomlarda satılmaya başlandı. Geçtiğimiz yılın ortalarından sonra satışa sunulmasına rağmen, Türkiye'de hızla değişmekte ve artmakta olan marka algısına büyük katkı sağlamayı başardı.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, ilk kez düzenlenen "Türkiye'de Yılın Otomobili" yarışmasında birinci seçilen yeni nesil Superb'in, markanın geldiği noktayı göstermesi açısından anlamlı bir başarıya imza attığını söyledi. Yeni Superb'in dünyada pek çok ödül aldığını hatırlatan Senyücel, "Elbette Türkiye'de aldığı bu ödülün bizim için anlamı daha büyük. Markanın göstermiş olduğu gelişim ve değişimin, Türkiye'de de tescillenmesi adına çok önemli bir gösterge" ifadesini kullandı.

Sürekli lanse ettikleri yeni modellerle ve Türkiye çapındaki bayilerinde başlattıkları değişimle büyümeye devam ettiklerini anlatan Senyücel, "Yeni nesil Superb, Octavia ile birlikte müşteri kitlemizi ve marka algımızı önemli ölçüde değiştirdi, genişletti. Yüce Auto Skoda'nın geçen yıl yüzde 52'lik büyüme sağlaması ve Türkiye'de son 30 yıldaki en yüksek binek araç satış adedine ulaşmasında önemli paya sahip oldu. Skoda'nın Türkiye'de en çok satılan ikinci modeli konumundaki Superb, özellikle 2016'da, markanın iddiasını sürdürecek ve müşteri kitlesini genişletecek önemli bir model olacak" dedi.

Yeni nesil Superb'in, bu yılın sonlarına doğru dünya tanıtımı yapılacak 7 kişilik SUV modelinin tasarımına öncülük ettiğini de vurgulayan Senyücel, "Gelecek yıldan itibaren satışına başlayacağımız bu SUV modelimizle daha farklı bir müşteri kitlesine hitap edeceğiz. Superb'le yakaladığımız başarı, onun öncülüğünü yaptığı SUV ile bir adım öteye taşınmış olacak" ifadesini kullandı.

Superb Avrupa'da da ödül avcısı

Türkiye'de 64 otomotiv gazetecisinden aldığı 3080 puanla "Yılın Otomobili" seçilen yeni nesil Superb, geçen yıl tanıtılmasından bu yana pek kendi evinde ve Avrupa'da da pek çok ödüle layık görüldü.

Otomotivin zorlu pazarlarından biri olan Almanya'da, Alman Tasarım Konseyi tarafından "En İyinin En İyisi" ödülünü alan yeni Superb, dünyanın en prestijli tasarım değerlendirmesi olarak kabul edilen "Red Dot Tasarım Ödülü"ne layık görüldü. Yeni Superb, bununla birlikte İskoçya, Çek Cumhuriyeti ve İrlanda'da "Yılın Otomobili" olurken, İngiliz "Auto Express" dergisi tarafından "Yılın Aile Otomobili" ve yine İngiliz "What Car" dergisi tarafından da "En İyi Yönetici Otomobili" olarak seçildi.  

Haberler sayfasına geri dönmek için

Tıklayınız