BASIN BÜLTENLERİ

ŠKODA Kodiaq’ı Maceracı Mountiaq Pick-up Konseptine Dönüştürdü

ŠKODA Kodiaq’ı Maceracı Mountiaq Pick-up Konseptine Dönüştürdü.

Basın Açıklaması

​Volkswagen A.G tarafından yapılan açıklama üzerine kamuoyunun bilgisinde olan EA 189 motor tipindeki dizel araçlar ile ilgili olarak Doğuş Otomotiv'in açıklamasıdır:​

Yüce Auto’nun 2018 Performansı Ödül ile Taçlandırıldı.

Yüce Auto’nun 2018 Performansı Ödül ile Taçlandırıldı.

Skoda Cenevre’de Elektrikli Konsepti Vision iV ve Yeni Modeli Kamiq ile Tüm Yeniliklerini Ortaya Koydu

Skoda Cenevre’de Elektrikli Konsepti Vision iV ve Yeni Modeli Kamiq ile Tüm Yeniliklerini Ortaya Koydu.

Skoda’dan Kışı Bahara Döndüren Yüzde 0 Faiz Fırsatları Başladı

Skoda’dan Kışı Bahara Döndüren Yüzde 0 Faiz Fırsatları Başladı.

Skoda Octavia 60. Yılını Kutluyor

Skoda Octavia 60. Yılını Kutluyor

Skoda Yeni SUV’una "Kamiq" İsmini Verdi

Skoda Yeni SUV’una "Kamiq" İsmini Verdi.

Skoda Daralan Pazarın Yükselen Markası Oldu

Skoda Daralan Pazarın Yükselen Markası Oldu

Skoda Scala Sahneye Çıktı

Skoda Scala Sahneye Çıktı

Türkiye Rallisi Şampiyonu Skoda Fabia R5

2018 Türkiye Rallisi Şampiyonu: Skoda Fabia R5

Skoda Fabia Kapsamlı Yenilik Rüzgarıyla İddiasını Artırdı

Skoda Fabia Kapsamlı Yenilik Rüzgarıyla İddiasını Artırdı

Skoda Yeni Konsepti Vision RS ile Gelecek Yeni Model Vizyonunu Sergiliyor

Skoda‘nın Yeni Konsepti, Vision RS‘in İlk Çizgileri Paylaşıldı

Skoda 1 Milyonuncu SUV Aracını Üretti

Skoda 1 Milyonuncu SUV Aracını Üretti

Skoda Fabia R5, Türkiye Rallisi'ne Dayanıklılığı ve Hızıyla Damga Vurdu

Skoda Fabia R5, Türkiye Rallisi'ne Dayanıklılığı ve Hızıyla Damga Vurdu

Skoda Paris'te En Hızlı SUV Modeli RS'i Sergiledi

Skoda Paris'te En Hızlı SUV Modeli RS'i Sergiledi (kısa versiyon)

Skoda Yeni Hatchback Modelinin İlk Detaylarını Paylaştı

Skoda Yeni Hatchback Modelinin İlk Detaylarını Paylaştı

Skoda Cenevre’de Farklı Bir ‘Vision’ Sergiledi

Skoda, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilediği “Vision X” konseptiyle, markanın bir başka sınıfa daha adım atacağının ipuçlarını verdi. Bu yeni hibrit teknolojili konsept, markanın, Kodiaq ve Karoq’un ardından gelecek yeni kompakt crossover modelini müjdeliyor. Skoda standında bununla birlikte gençleştirilen “Fabia”nın yanı sıra popüler SUV aracının en lüks versiyonu Kodiaq L&K, Superb’te güncellenen 2,0 benzinli motor gibi yenilikleri de ağırlıyor. Ayrıca Skoda, Octavia, Kodiaq ve Superb’de dijital gösterge paneli de sunmaya başlayacak. Skoda, Cenevre’de yeni scooter konseptini de ziyaretçilerle buluşturdu.

Skoda KAROQ Showroomlarda Yerini Aldı

Skoda’yı kompakt SUV sınıfında üst sıraları taşıyacak yeni modeli Karoq, showroomlardaki yerini aldı. Markanın yeni pazarlara ve daha geniş müşteri kitlesine ulaşmasında önemli bir rol oynayacak Karoq modeli, 114.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

‘Aile boyu’ Skoda Superb Combi Şimdi Türkiye’de

Skoda’nın, Türkiye’de popüler olan modeli yeni nesil Superb, station wagon versiyonuna kavuşuyor. Superb’in tüm özelliklerini, daha fazla iç mekan genişliği ve yüksek bagaj kapasitesiyle harmanlayan yeni Superb Combi, iki motor seçeneği ve “Prestige“ donanım paketiyle, lansman süresince Sedan versiyonla aynı fiyatlarla satışa sunuluyor.

Skoda’dan Dev Teslimat

Skoda Türkiye’nin tarihinin bugüne kadar tek seferde yaptığı en büyük satışı 646 adet ile Novartis’e gerçekleştirdi. Filo pazarının en çok tercih edilen markaları arasında hızla yerini alan Skoda, Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 646 adet Octavia aracın teslimatı gerçekleştirildi. Novartis firmasına araçları Feriye’de düzenlenen törenle, Yüce Auto Skoda Filo Satış Müdürü Harun Göktaş tarafından teslim edildi.

Yüce Auto’dan Tolga Senyücel’e Duygusal Veda

2013 yılından bu yana sürdürdüğü Yüce Auto Skoda Genel Müdürlüğü görevinden 1 Şubat 2018 tarihi ile ayrılan Tolga Senyücel onuruna, Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce tarafından veda yemeği düzenlendi. Yemeğe, Yüce Auto Yönetim Kurulu üyeleri ve tüm Yüce Auto Skoda çalışanları katıldı.

Kodiaq, Dakar Rallisi’ni Tamamlayan ilk Skoda Oldu

Skoda, bu yıl 40’ıncısı düzenlenen efsanevi Dakar Rallisi’nde Kodiaq modeliyle yer aldı. Büyük SUV modeli Kodiaq, herhangi bir modifikasyona ihtiyaç duymadan Güney Amerika’daki çöl geçişini tamamladı.

SKODA ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN BİLDİRİYOR

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), 2002 yılında Avrupa Birliği ile uyum içerisinde, belirli bir mal veya ürün üzerinden maktu veya oransal olarak alınan bir harcama vergisidir. ÖTV oranı her yıl, kişi başına düşen milli gelir ve ekonominin büyümesine göre değişkenlik göstermektedir. Vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzerinde olanlar, özür durumunu Nüfus Cüzdanlarına işletip özürlü aylığı alabilir ya da vergi indiriminden faydalanabilirler.

SKODA Yeni Kompakt SUV’una KAROQ İsmini Verdi

​Skoda tamamen yeni tasarıma sahip kompakt SUV modeline Karoq ismini verdi. Modelin ismi ve telaffuzu, Alaska'nın güney kıyılarındaki yerli halktan esinlenerek oluşturuldu. Büyük SUV modeli Kodiaq'ta olduğu gibi Karoq ismi için de, Kodiak Adası'nda yer alan Alutiiq kabilesinden ilham alındı. Böylece Skoda, markanın şu anki ve gelecekteki SUV modelleri arasında belirli bir terminoloji oluşturdu.​

Skoda, Fabia R5 ile Türkiye Ralli Şampiyonası’na Hazır

Uzun bir motorsporları geçmişine sahip olan Skoda, Fabia S2000 yarış aracının halefi olan Fabia R5 ile birçok büyük rallide mücadele etmeye devam ediyor. 2017 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda ise BC Vision Motorsport, Skoda'nın desteğiyle birlikte Fabia R5 ile yarışacak.​

Skoda, 2019‘da Hibrit, 2020’de Elektrikli Otomobil Üretmeye Başlayacak

Skoda model atağına devam ederken bir yandan da yeni teknolojilerini tanıtmayı sürdürüyor. Çek markanın elektrikli otomobil vizyonunu gösteren Vision E konsepti, 19-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Şanghay Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak.​

Yüce Auto Skoda “En İyi İşyeri” Seçildi

1989 yılından beri Skoda markasının distribütörlüğünü yapan Yüce Auto, hem Türkiye'de hem de global alanda ödüllerle takdir görmeye devam ediyor. İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünya lideri olan Aon Hewitt'in Türkiye'de uzun yıllardan beri yaptığı çalışan bağlılığı araştırmalarına dayanan "Aon En İyi İşyerleri Programı" kapsamında Yüce Auto prestijli bir ödülün daha sahibi oldu.

Skoda Cenevre Otomobil Fuarı’na Yeni Modelleriyle Renk Katacak

Skoda, 7-19 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı'nda birçok prömiyerle birlikte yeni modellerinin örtüsünü kaldıracak. Markanın kalbi konumunda yer alan ve global alanda markanın en çok satan modeli Octavia'nın yenilenmiş versiyonunu gösterecek olan Skoda, aynı zamanda Octavia RS 245'i de ziyaretçilerle buluşturacak. Octavia'nın yenilenmiş yüzüne sahip Octavia RS, 245 HP güç üretiyor. Ayrıca Octavia'nın maceracı modeli Scout da ilk kez fuar ile birlikte gösterilecek.​

Skoda’nın ‘1 Numara’sı Octavia Yenilendi

Çek üretici Skoda'nın "markanın kalbi" olarak nitelediği ve Türkiye dahil tüm dünyada en çok satan modeli konumundaki Octavia, kapsamlı bir yenilenme operasyonu geçirdi. Tasarımı, iç mekanı ve yeni teknolojik donanımlarıyla fark yaratmaya hazırlanan Octavia, Mart ayından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.

Skoda’nın SUV Atağı Kodiaq Scout ile Devam Ediyor

koda'nın Mart ayında Türkiye'ye gelecek büyük SUV modeli Kodiaq, Scout versiyonuyla daha geniş seçenekler sunmaya başlayacak. İlk kez 7-19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2017 Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek Kodiaq Scout, Skoda markasının SUV atağındaki yeni bir adımı temsil ediyor.?

Skoda, Kodiaq ile WhiteFest 2017’nin Yıldızı Oldu

Skoda'nın büyümesinde önemli rol oynayacak markanın ilk büyük SUV modeli Kodiaq, Türkiye'de ilk kez, eğlence dolu gençlik festivali WhiteFest 2017'de sergilendi. Kodiaq, Uludağ'da gerçekleştirilen ve birbirinden renkli isimlerin, unutulmaz partilerle buluştuğu WhiteFest 2017'nin en dikkat çeken konuğu oldu.

Skoda 2017’yi Ödüllerle Açtı

Geçtiğimiz yıl farklı ülkelerden kazandığı ödüllerle başarısını perçinleyen Skoda, 2017 yılına da aldığı ödüllerde başladı.

121 Yıllık Skoda, 19 Milyonuncu Aracını Üretti

Dünyanın en eski üreticilerinden biri olan Skoda, 19 milyonuncu aracını banttan indirerek önemli bir kilometre taşına daha imza atmış oldu. Mlada Boleslav'dan çıkan bu araç, Ay Beyazı renge sahip bir Skoda Fabia oldu.?

Skoda’nın Yeni Stratejisi ‘Dijitalleşme’

Gerçekleştirdiği model atılımlarıyla yılda 1 milyon adetten fazla otomobil satan bir üretici haline gelen Skoda, yeni stratejisiyle hedeflerini ileriye taşıyor. "Dijitalleşme" konusunda da yeni bir yol haritası çizen Skoda, 2025 Yılı Stratejisi çerçevesinde "şirket çapında dijitalleşme", "akıllı cihazlarla araç içinde iletişim/birbirleriyle haberleşebilen araçlar" ve "Gelecekteki Taşıma Çözümleri" konularındaki çalışmalarını artırıyor.

Yeni Skoda Kodiaq, Fonksiyonelliği ve Estetiği Buluşturuyor

Skoda'nın Eylül ayındaki Paris Otomobil Fuarı'nda dünya tanıtımını gerçekleştireceği ilk büyük SUV modeli Kodiaq'ın hazırlıkları devam ediyor. Üretime hazır hali hakkında fikir verecek taslak resimleri yayınlanan yeni Kodiaq, güçlü tasarımı ve cömert iç mekan genişliğini bir arada sunacak. Ayırt edici nitelikte üç boyutlu ve keskin çizgilerle şekillendirilmiş bir tasarıma sahip olan Kodiaq, böylelikle yolda kusursuz görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekecek.

Skoda’ya Hem Satışta Hem Serviste Yaz Geldi

Skoda sahibi olmak isteyenleri ve Skoda kullanıcılarını yaz aylarında avantajlı günler bekliyor. Haziran ayına özel olarak hazırlanan satış kampanyasında birçok fırsat sunuluyor. Ayrıca "Yaz Bakım Kampanyası" ise Skoda kullanıcılarına cazip indirimler sağlıyor.?

Skoda Octavia 20. Yaşını Kutluyor

Skoda'nın popüler modeli ve markanın kalbi konumundaki Octavia, 20. yılını doldurarak otomotiv endüstrisinin en başarılı modellerinden biri haline geldi. Octavia, ilk kez 1996 yılında uluslararası basın mensuplarına tanıtılmıştı.?

Skoda’nın Evrimi, Büyük Ödülle Taçlandı

Markanın son yıllarda geçirdiği evrimin dönüm noktası olarak tanımlanan yeni nesil Superb, OGD'nin düzenlediği "Türkiye'de Yılın Otomobili" yarışmasındaki birinciliğiyle bu başarıyı taçlandırdı.

Skoda Superb Combi Red Dot Tasarım Ödülü’nü Aldı

Skoda'nın sıra dışı tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Superb Combi modeli, uluslararası uzman jürinin yer aldığı Red Dot Ödülü'nde Ürün Tasarımı kategorisinde ödülün sahibi oldu. Estetiği fonksiyonellikle kusursuz bir biçimde kombine eden Superb Combi, dünyanın en prestijli ve en ünlü ödüllerinden birini kazandı.

Skoda ile VW’nin Başarılarla Dolu Birlikteliği 25 Yılı Geride Bıraktı

Skoda, 1991 yılında yaşadığı büyük değişimin 25. yılına geldi. Çek Marka ile Volkswagen Grubu arasında 16 Mart 1991 yılında imzalanan anlaşmayla başlayan ve otomotiv tarihinin en başarılı birleşmeleri arasında sayılan birliktelik, 25 başarılı yılı geride bıraktı. 1991 yılında Skoda’nın yüzde 31’lik hissesini satın alan Volkswagen Grubu, 2000 yılına gelindiğinde markanın tek sahibi oldu. Skoda, geçen bu çeyrek asırlık sürede, yerel pazar ağırlıklı bir üreticiyken, uluslararası çapta dinamik bir marka haline dönüştü.

Basın Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın yayınladığı bir rapora dayanarak Volkswagen’in 2008-2014 model bazı dizel araçlarının ABD çevre standartlarına uymadığını tespit etmesini takiben başlayan süreçle ilgili Doğuş Otomotiv olarak g??elişmeleri yakından takip etmekte, konuyla ilgili Volkswagen Grubu ile sürekli temas halinde bulunmaktayız.

Skoda’nın 1000 Yetkili Satıcısı Yeni Konsepte Geçiş Yaptı

Son dönemde çıkardığı yeni modelleri ve çarpıcı tasarımlarıyla dikkatleri üzerine toplamayı başaran Skoda, otomobillerinin yanı sıra Yetkili Satıcı Ağını da 2013 yılının sonunda yenilemeye başladı.

Yeni Skoda Superb ‘En İyinin En İyisi’ Ödülünü Aldı

Skoda’nın amiral gemisi olan Yeni Superb iç ve dış tasarımından teknolojisine kadar tamamen yenilenerek sınıfında yepyeni bir dönem açmayı başardı. Altında barındırdığı teknoloji ve konfor özelliklerinin yanında, tasarımıyla da sıra dışı olduğunu kanıtladı.?

Skoda Tutku Yaratacak Yenilikleriyle Frankfurt’taydı

Model yelpazesini sürekli geliştiren Skoda, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tutku ve heyecan yaratacak yenilikleriyle yer aldı. Yeni nesil Skoda Superb Combi’nin ön planda aldığı fuarda, ayrıca Superb SportLine, Octavia RS 230 ve Fabia R5 Combi ile markanın motorsporları geçmişine gönderme yapan, tutku yaratacak modeller de sahne aldı. Skoda, Superb GreenLine ile bir yandan çevreye saygılı yanını ortaya koyarken, Rapid Spaceback ScoutLine sayesinde maceracı yönünü sergiledi. Rapid Monte Carlo ise, çekiciliği ve sportifliği bir araya getirdi.

Skoda’nın Yenilikleri Frankfurt Motor Show’da

Skoda, 2015 Frankfurt Fuarı’nda yeni versiyonlara sahip modellerini ve dikkat çekici tasarımlarıyla öne çıkan otomobillerini sergileyecek. Dinamik çizgileri, geniş bagaj hacmi ve pratik bir kullanım ile birleştiren Skoda Superb Combi, standın en ilgi çeken modellerinden biri olacak. Fuarda aynı zamanda Superb’in çevreci versiyonu GreenLine ve sportif versiyonu SportLine da ilk kez Frankfurt’ta ziyaretçilere gösterilecek.