Anasayfaya dönmek için

Tıklayınız

ŠKODA

Hurda Teşvikli Alım KoşullarıHurda Teşviki ile Yeni Bir ŠKODA Sahibi Olun

Hurda teşviki yasası ile hurda statüsünde olan aracınız varsa yeni bir ŠKODA araç almanın tam zamanı.

Hurda Teşvik Süreci Nasıl İlerlemekte ?

-16 Yaşından büyük, ikinci el aracını hurdaya ayırarak sıfır araç sahibi olmak isteyenlerin, ÖTV indiriminden faydalanmaları için uygulama yapılmaktadır.
-Vergiler hariç net fatura bedeli, 70.000 TL’ye kadar olan sıfır araçlarda uygulanacak ÖTV indirimi 15.000 TL’dir. 70.000 TL ile 120.000 TL arasında ise 12.000 TL ÖTV indirimi uygulanabilmektedir.
 

Hurda İşlemleri için Süreç Nasıl İşlemekte ?

Öncelikle hurda aracınızı bertarafa çıkarmalısınız. Ardından hurda belgesini alarak yetkili satıcılarımıza geldiğinizde aracınızın vergi dairesinden düşümü yapmaktalar. İşlemler sonrası yeni ŠKODA aracınız ile keyifli sürüşler sizi beklemekte.

Hurda Teşviki için Şartlar Nelerdir?

- Düzenleme kapsamına, yarı römorklar için çekiciler, sürücü dahil 10 veya daha fazla kişi taşımaya mahsus minibüs, midibüs ve otobüsler, binek otomobil, panelvan, pikap, arazi taşıtı, ATV, station wagon vb. araçlar, eşya taşımaya mahsus van, panelvan, pikap, kamyonet, kamyon vb. araçlar girmektedir. Motosikletler, hava taşıtları, deniz taşıtları ve iş makinaları gibi taşıtlar kapsamda olmalıdır.
- Hurdaya çıkartılacak aracın araç bütünlüğünün korunuyor olması, motor ve şanzıman gibi önemli aksamlarının bulunması gerekmektedir.
- Madde kapsamında yeni alınacak aracın, ihraç edilen veya hurdaya çıkartılan araçla aynı cins olması gerekmektedir. Örneğin, hurdaya çıkarılacak aracın kamyonet cinsi bir araç olması halinde, düzenlemeden sadece kamyonet cinsi yeni bir aracın ilk iktisabında yararlanılabilecektir.
- Alacağınız her araç için 1 hurda araç teşvik limiti vardır. Yıl içerisinde herhangi bir sınırlama yoktur.
- Birden fazla hurda teşviki tek araç üzerinde kullanılamaz. Yeni alacağınız araç üzerinde sadece bir tane teşvik kullanabilirsiniz.