Skoda Cenevre’de Elektrikli Konsepti Vision iV ve Yeni Modeli Kamiq ile Tüm Yeniliklerini Ortaya Koydu

Skoda Cenevre’de Elektrikli Konsepti Vision iV ve Yeni Modeli Kamiq ile Tüm Yeniliklerini Ortaya Koydu

5/3/2019

Skoda, Cenevre Otomobil Fuarı’nda mobilite alanındaki tüm yeniliklerini gösterdi. Skoda’nın ilk kez Cenevre’de sergilediği VISION iV konsepti, Skoda’nın tamamen elektrikli modelini temsil ederken, Kamiq modeli ise markanın SUV yelpazesini daha da genişletti. Skoda’nın Cenevre’de sergilediği yenilikler arasında farklı mobilite çözümü sunan iki tekerlekli elektrikli Klement konsepti, kompakt hatchback segmentine iddialı bir giriş yapan Scala ve marka tarihinin en başarılı yarış aracı olan Fabia R5 oldu.

“Skoda’nın geleceğe bakış açısı sergileniyor”

2019 yılının Avrupa kıtasındaki ilk otomobil fuarı olan Cenevre Otomobil Fuarı’nın bu yıl Skoda markası için özel bir anlam ifade ettiğini belirten Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Cenevre Fuarı’nda Skoda’nın gelecek vizyonu sahne alıyor. Burada ilk kez sergilenen yüzde 100 elektrikli konseptimiz Vision iV, Skoda’nın elektrikli araç platformu üzerine yapılan ilk aracı olma özelliğini taşıyor. Bildiğiniz gibi günümüzde ve yakın gelecekte dizel motorların yerini ilk etapta hibrit teknolojisi, ardından da elektrikli motorlar alacak. Skoda, otomotiv tarihindeki uzun geçmişine dayanan tecrübesi ile geleceği bugünden şekillendirmek adına çalışmalarını hızla sürdürüyor.“ dedi.

Başar sözlerine şöyle devam etti; “Elektrikli konsept modelimiz Vision iV’nin yanı sıra SUV ürün yelpazemizi güçlendirecek ve pazarda bizi daha rekabetçi bir konuma taşıyacak Kamiq modelimiz de, Cenevre’de tanıttığımız ilklerden bir diğerini oluşturuyor. Ülkemizde son yıllarda SUV araçların pazar payı yükselmekte. Biz de bu pazarda Kodiaq ve Karoq modellerimizle yer alıyoruz. Bugün örtüsünü kaldırdığımız Kamiq de, kompakt SUV segmentine bize pazar payı anlamında ivme kazandıracak bir model. Yüce Auto olarak tüm bu yenilikleri en kısa zamanda Türk kullanıcıları ile buluşturmayı planlıyoruz.

Haberler sayfasına geri dönmek için

Tıklayınız