Skoda, 2019‘da Hibrit, 2020’de Elektrikli Otomobil Üretmeye Başlayacak

Skoda, 2019‘da Hibrit, 2020’de Elektrikli Otomobil Üretmeye Başlayacak

Skoda model atağına devam ederken bir yandan da yeni teknolojilerini tanıtmayı sürdürüyor. Çek markanın elektrikli otomobil vizyonunu gösteren Vision E konsepti, 19-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Şanghay Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak.

Tek bir modelden daha fazlasını ifade eden Vision E, Skoda markasının elektrikli otomobillerini temsil ediyor. Çek üretici, bu yeni konseptle birlikte yakın gelecekteki vizyonunu da açıklıyor. 2019 yılında ürün yelpazesine Skoda Superb hibrit modelini katacak. Skoda'nın tamamen elektrikli modelleri ise 2020 yılından itibaren üretilecek. 2025'te ise, farklı segmentlerde beş aracın satışa sunulması hedefleniyor.

Şık bir tasarıma sahip olan Vision E konsepti, 500 km'ye kadar menzil sunuyor. Maksimum hızı 180 km/s olan Vision E, iki elektrikli motoruyla birlikte dört çeker sürüşe sahip. Önde ve arkada yer alan elektrikli motorlar, daha yüksek denge sağlıyor. Sistemin toplam gücü ise 306 HP. Vision E konsepti, aynı zamanda Skoda'nın büyüme stratejisinde de kilit rol oynayacak.

Haberler sayfasına geri dönmek için

Tıklayınız